ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

Wystawa poplenerowa odbędzie się w dniu 9 grudnia o godzinie 17.00 w Klubie Wojskowym w Brzegu przy ulicy Piastowskiej 4.

(wstęp wolny)

 

 


 

plenerowicze
 

 

 

INFORMACJE O PLENERZE I ZDJĘCIACH,

 

W Brzegu dotąd brakowało nieco poważniejszych przedsięwzięć fotograficznych, zatem pewnego dnia wraz z Olkiem Klimkiem postanowiliśmy zorganizować coś takiego w naszym mieście. Pomimo wszelkich przeciwności losu (z przyczyn obiektywnych termin pleneru był przesuwany), 22 października 2011 r. wreszcie zrealizowaliśmy w Brzegu imprezę fotograficzną o nazwie „I Brzeski Dzień Fotografii”. Pierwszy, ponieważ liczymy na to, że w przyszłym roku uda się nam zrealizować jego kolejną edycję.

Pierwotnie miało to być wydarzenie o nieco większym rozmachu, niestety, w łeb wzięły dwa punkty programu (administratorzy nie zgodzili się na wejście na obiekty) i sesja fotograficzna, stąd niejako z przymusu temat pierwszej edycji został ograniczony do obfotografowania dwóch „miejscówek” i krótkiego (ach ta pogoda) spaceru po Brzegu.

Pierwszym z obfotografowanych miejsc był kościół św. Łukasza Ewangelisty, drugim – kościół garnizonowy pw. Zmartwychwstania Pańskiego oraz przyległy do niego cmentarz. Bardzo sympatycznym akcentem dla nas, fotografujących, było oprowadzanie po kościele św. Łukasza przez księdza Sławomira Fonfarę i opowiedzenie przez niego historii parafii i kościoła.

Efektem pleneru jest kilkadziesiąt zdjęć, które uczestnicy zgłosili do poplenerowego konkursu, w którym główną nagrodą jest aparat FujiFilm Finepix Z35. Zwycięzcę będzie można poznać dopiero w piątek w trakcie wernisażu, kiedy to nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników.

Niedługo (oczywiście jakiś czas po wystawie) postaramy się umieścić tutaj prezentację składającą się z prac plenerowych.

Do wystawy zdecydowaliśmy zakwalifikować w sumie ponad trzydziestkę fotografii. Z oczywistych względów zdecydowana większość zdjęć konkursowych zawiera się w tematyce „sakralnej”, na szczęście uczestnicy postarali się o różnorodność tematów.

 

I na końcu chcielibyśmy jeszcze przekazać podziękowania dla:

– pani Janiny Koronkiewicz, która „ugościła” naszą wystawę;

– firmy FujiFilm Polska, która zrealizowała nieodpłatnie wydruk prac konkursowych;

– i oczywiście dla wszystkich uczestników I Brzeskiego Dnia Fotografii, bo bez Was nie miałby on szans na realizację.

 

Do zobaczenia na wernisażu! I być może za rok na II Brzeskim Dniu Fotografii

 

 

Strona wydarzenia na Facebooku

 

 I Brzeski Dzień Fotografii

Dodaj komentarz