27 kwietnia – 5 maja 2013 r.

Nagłowek

 

Chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Was na kilkudniowy plener fotograficzny w ramach III Brzeskich Dni Fotografii połączonych z XII plenerem FujiKlub.pl.

Nie jest istotne, jak rozległą wiedzę na temat fotografii się posiada, jakim aparatem robi się zdjęcia, cyfrowym czy analogowym, lustrzanką czy „małpką”, w plenerze można wziąć udział fotografując nawet telefonem czy pudełkiem po paście do butów (tak, tym także można robić zdjęcia!).

Tanie noclegi (30zł za dobę od osoby), ciekawa okolica, program oraz sympatyczni ludzie, powodują, że plener jest okazją do bardzo miłego spędzenia czasu wolnego.

Niewątpliwą atrakcją imprezy jest fakt, że zakończy się ona wystawą zdjęć, które zrobimy w trakcie jej trwania. Firma FujiFilm zrealizuje nam wydruk odbitek, natomiast dzięki patronatowi Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, wystawę będzie gościł Zamek.

 

Idea plenerów FujiKlubu została zapoczątkowana w 2009 roku jako okazja do spotkań ludzi udzielających się na forum użytkowników aparatów marki FujiFilm. Nie miało znaczenia, jaki poziom prezentowali uczestnicy, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa przy fotografowaniu, a nauka najskuteczniejsza jest przez zabawę. W dodatku plenery od początku były otwarte także dla użytkowników innych aparatów oraz ludzi „miejscowych” (bo impreza odbywa się w różnych zakątkach Polski). Nawet samo Forum w ciągu kilku lat wyewoluowało i dziś bez obawy mogą udzielać się na nim wszyscy, niezależnie od posiadanego sprzętu i umiejętności. Dzięki tej „wybuchowej” mieszance ludzi, każdy plener obradza w różnorodne i naprawdę dobre zdjęcia.

Jako ciekawostkę można podać, że zdjęcia plenerowiczów uratowały od likwidacji starą kuźnię (kuzienkę, chciałoby się napisać) na Kaszubach. Właściciele po obejrzeniu zdjęć na wystawie postanowili tego nie robić.

 

Brzeski Dzień Fotografii zainspirowany został plenerami FujiKlubu. Pierwotnie był pomyślany jako impreza jednodniowa, jednak już po drugim plenerze okazało się, że jeden dzień fotografowania to zdecydowanie za mało dla żądnych wrażeń fotoamatorów. Więc w tym roku pisać o Brzeskich Dniach Fotografii możemy w liczbie mnogiej.

 

Z bardzo dobrych informacji – zanim jeszcze zacznie się plener, na Zamku zamontujemy tzw. wystawę przedplenerową, którą będą mogli oglądać odwiedzający Muzeum podczas Dni Księstwa Brzeskiego. Wystawa będzie się składać głównie ze zdjęć zrobionych podczas poprzednich plenerów, ale wszyscy, którzy do 12 kwietnia przyślą zgłoszenia udziału w plenerze, mogą dodatkowo dosłać na adres plenery@s-f.org.pl do 3 swoich najlepszych fotografii, które chcieliby dołączyć do wystawy. Jeśli zdjęcia te będą pasować nam, organizatorom, do koncepcji wystawy, zostaną wydrukowane i wystawione na Zamku.

 

Tak więc jeszcze raz – SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PLENERZE.

 

Organizatorzy.

 

 

Regulamin i sposób rejestracji można znaleźć w pliku pdf:

www.mason.org.pl/plenery/regulamin_brzeg2013.pdf

 

Strona wydarzenia na Facebooku:

www.facebook.com/events/240393542768200

 

Wstępny plan wygląda tak:

 

27.04 – sobota dzień „zjazdowy”

28.04 – niedziela wyjazd do Nysy

29.04 – poniedziałek wyjazd do Wrocławia, wizyta w galerii fotografii, warsztaty fotografii z profesjonalnym fotografem – Jackiem Heliaszem.

30.04 – wtorek Brzeg, zwiedzanie Zamku, prelekcja nt. fotografii architektury;

01.05 – środa ranek na fotografowanie, następnie prelekcja nt. fotografii w podczerwieni, popołudniu obróbka i wybór zdjęć do wystawy.

02.05 – czwartek – wyjazd do Wrocławia (wydruk odbitek).

03.05 – piątek – dzień do dyspozycji plenerowiczów, ewentualnie składanie wystawy.

04.05 – sobota – składanie wystawy, wystawa i koncert (wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00).

05.05 – niedziela – dzień rozjazdów.

 

 

 

NOWE INFORMACJE:

 

Ponieważ powstały wątpliwości, wyjaśniamy: nie ma przymusu brania udziału we wszystkich punktach programu. Jeśli ktoś nie może lub nie chce, może „plenerować z doskoku”, oczywiście po wcześniejszym zarejestrowaniu się.

 

Na plenerze będzie można testować aparaty FujiFilm X100S, X20, X-S1, X-Pro1, X-E1, XF1, HS50 i SL1000 i wiele innych kompaktów, a otwarcie wystawy poplenerowej uświetni koncert jazzowy Mateusza Dwornika i Bartosza Ziętary.

 III Brzeskie Dni Fotografii i XII plener FujiKlub.pl

Dodaj komentarz