Już ponad miesiąc minął od kiedy zakończyły się współorganizowane przeze mnie III Brzeskie Dni Fotografii połączone z XII Plenerem FujiKlub.pl. To, co przede wszystkim zapamiętałem z pleneru, to ogrom spraw, których trzeba dopilnować i jeszcze większy ogrom stresu i nerwów, które trzeba utrzymać na wodzy kiedy nie idzie tak, jak to było zaplanowane. Nie zawsze się udawało.

Kiedy patrzę na zdjęcia zrobione przeze mnie, odczuwam spory niedosyt. Mało ich. A mimo wszystko jestem zadowolony.

Przede wszystkim spotkałem się ze wspaniałymi ludźmi. Było mi ogromnie miło, że ludzie nawet z prawie najodleglejszego zakątka kraju zechcieli zjawić się na plenerze. Cieszę się, że w imprezie wzięli udział zarówno doświadczeni pasjonaci jak i zupełnie początkujący, i że udało się stworzyć sympatyczny zespół.

Efekt końcowy pleneru, czyli fotografie zrobione przez uczestników, może być powodem do dumy. Zdjęcia oficjalnie zyskają miano dziedzictwa narodowego.

Naprawdę!

Muzeum Piastów Śląskich dziś otrzymało ode mnie na własność wszystkie odbitki, które później zostaną skatalogowane. Czy te prace kiedykolwiek wywędrują z archiwum muzealnego na światło dzienne, możemy sobie tylko gdybać. Ważne jest to, że decyzja czy oddać nam odbitki należała do Dyrekcji Muzeum, i że oni te zdjęcia rzeczywiście chcą.

Nie będę ukrywał, że jestem dumny.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

 

 

 

 Plenerowo

Dodaj komentarz