DRODZY FOTOAMATORZY,

 

(63kB)

Ostatnimi czasy trudno zignorować fakt ogromnej popularności fotografii. Sprzyjają temu malejące ceny aparatów fotograficznych oraz upowszechnienie się internetu. W dzisiejszych, najtańszych telefonach komórkowych są już wbudowywane aparaty, które jakością zdjęć przewyższają aparaty cyfrowe sprzed niespełna dziesięciu lat.

Wielu ludzi nie wychodzi jednak poza typową fotografię albumową – czyli zdjęcia rodziny, znajomych oraz krajobrazów, które to nie muszą być zdjęciami wybitnymi. Jednak w pewnym momencie przychodzi myśl, że można spróbować robić coś więcej zarówno pod względem technicznym, jak i tematycznym. Pojawia się chęć nauki i rozwoju.

 

W czasie jednej z dyskusji na forumbrzeg.pl doszliśmy do wniosku, że warto w Brzegu ruszyć z tematem fotografii na nieco poważniej. Jednym ze sposobów na pogłębienie wiedzy i umiejętności fotograficznych jest uczenie się od osób, które posiadają wiedzę większą i są skłonne się nią dzielić. Z tego powodu postanowiliśmy wznowić tradycję spotkań fotograficznych gdzie amatorzy fotografii będą dzielić się swoimi doświadczeniami.

 

DLA KOGO BĘDĄ SPOTKANIA FOTOGRAFICZNE?

 

(63kB)

Odpowiedź jest prosta – dla każdego zainteresowanego fotografią.

Nie ma dla nas znaczenia, czy posiada się umiejętności na poziomie eksperta, czy nowicjusza. Ba, nie trzeba nawet posiadać własnego aparatu fotograficznego.

 

DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ?

 

Ponieważ zawsze można się nauczyć czegoś nowego, porozmawiać o teorii fotografii, albo po prostu robić i/lub pochwalić się swoimi zdjęciami oraz podyskutować o nich.

 

NA CZYM BĘDĄ POLEGAĆ SPOTKANIA?

 

(63kB)

To będzie zależeć w dużej mierze od Was, chętnych, którzy będą na nie przychodzić. Plan na najbliższy czas wygląda tak, że będziemy spotykać się co jakiś czas i będzie to polegać na tym, że w zależności od pogody i humoru uczestników, na przemian będziemy organizować plener w mieście lub w okolicy, aby później przedstawić jego wyniki i je omówić.

 

JAKIM SPRZĘTEM NALEŻY DYSPONOWAĆ?

 

Tak jak wspomnieliśmy, można nawet nie mieć własnego aparatu, ale dobrze mieć ze sobą chociaż telefon z funkcją robienia zdjęć.

Z pewnością niektórych zainteresowanych ucieszy fakt, że są wśród nas osoby z aparatami analogowymi, więc nie będziemy się zamykać tylko w tematach fotografii cyfrowej.

 

PODSUMOWUJĄC

 

(63kB)

W czasie spotkań skupiać się będziemy przede wszystkim na technice robienia zdjęć, ich walorach estetycznych oraz teorii fotografii, a nie na sprzęcie. Choć oczywiście nie wykluczamy dyskusji w rodzaju „Co jest lepsze Canon czy Nikon, i dlaczego odpowiedź brzmi – Pentax?”…

 

Stale myślimy o uatrakcyjnieniu i rozwoju spotkań, ale na rozmowy o planach przyjdzie jeszcze czas. Obraz spotkań będzie zależał przede wszystkim od Was, uczestników i Waszych pomysłów, więc po prostu:

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA

 

 

G.T.A. (Grupa Trzymająca Aparaty)Dawny tekst wprowadzający do strony G.T.A.

Dodaj komentarz